Elim Sende “el ele anasınıfı yenilemeye”

Nisan 14, 2012 No Comments »
Elim Sende “el ele anasınıfı yenilemeye”

ELİM SENDE ” ELİM SENDE ANASINIFI YENİLEMEYE “

 

PROJENİN ADI Anasınıflarının Donatılması Projesi (Elim Sende)
PROJENİN SÜRESİ 29.12.2011/Her Yıl Yenileniyor
PROJENİN BÜTÇESİ 800.000 TL (2012-2013 Yılları İçin)
PROJENİN KAYNAĞI T.Garanti Bankası A.Ş tarafından sağlanmaktadır.
PAYDAŞLAR T.Garanti Bankası A.Ş, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlükleri

PROJENİN AMACI

İlköğretim kurumları bünyesindeki ana sınıflarının Boğaziçi Üniversitesinin bilimsel desteği ile anasınıfı programının etkili ve etkin olarak uygulanabilmesi için fiziksel donanımını iyileştirerek öğrencilerin kaliteli eğitim almalarına destek olmaktır.

PROJENİN FAALİYETLERİ

• Bünyesinde anasınıfı bulunan ilköğretim okulları proje paydaşı T.Garanti Bankası A.Ş.’ye bildirilmesi,

• Boğaziçi Üniversitesinden akademisyenler ve iç mimarlar eşliğinde ilgili ilköğretim okullarına gidilerek gerçekleştirilecek iyileştirme faaliyetlerinin planlanması,

• Planlanan faaliyet çerçevesinde çalışma yapılacak ilköğretim okulunun bulunduğu ildeki Garanti Bankası şubesi personelinin gönüllü katılımları ve teknik personel ile ilgili fiziksel kapasitelerin geliştirilmesi,

• Sınıfların eğitim materyalleri ile donatılması

• 2012-2013 eğitim öğretim yılı içerisinde 14 il (İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Rize, Mardin, Erzurum, Kocaeli, Ankara, Sivas, Muğla, Trabzon)’de 18 anasınıfının fiziki kapasitesinin iyileştirilerek çocukların gelişimine katkıda bulunacak materyallerle donatılması faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi.

 PROJENİN ÇIKTILARI 

2011-2012 eğitim-öğretim yılı içerisinde 8 il (İstanbul, Bursa, Konya, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Adıyaman)’de 20 anasınıfının fiziki kapasitesi iyileştirildi ve materyallerle donatıldı.

Sınıf ortamlarının fiziksel koşullarını iyileştirip, ihtiyacı olan çocukların okul öncesi eğitimlerine, destek olmak için hayata geçirilen “Elim Sende”, Gönüllü Yoncalar işbirliği ile, akademisyenlerin bilimsel desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığı ile IK-Çalışanla İlişkiler koordinasyonun da yapılan bir anasınıfı yenileme projesidir.

Proje, anasınıfı için uygun fiziksel çevre kriterleri geliştirilmesini ve ideal anasınıfı kavramının ortaya çıkarılmasını kapsamaktadır. İdeal anasınıfı kavramı, çocukların eğitim alanları olan sınıfların, çocuklar için en uygun şekilde düzenlenmesini ve yenilenmesi için geliştirilmiştir. Çünkü birçok akademisyen özellikle fiziksel çevrenin sınıftaki ikinci öğretmen olduğu konusunda hemfikirdir.

Elbirliğiyle çocuklara uygun fiziksel koşullar yaratıp, duvar boyamadan, ampül değiştirmeye, perde yenilemeden dolap ve raf yapmaya kadar belirlenen kriterlere uygun tadilat işlemlerini yapılmaktadır.

 okuloncesindeyim.com


Ne Düşünüyorsunuz?